Kategorie
usługi kurierskie

Jak śledzić przesyłkę

Śledzenie przesyłek to opcja, z której korzysta bardzo wielu klientów firm kuriersich. Nic dziwnego. To bardzo wygodny sposób, żeby na bieżąco sprawdzać postępy w realizacji zamówienia. Mimo to wciąż jest wiele osób, które nie korzystają z opcji śledzenia przesyłek, ponieważ nie wiedzą jak to robić. Tymczasem jest to bardzo proste i nie wymaga żadnego wysiłku czy instalowania dodatkowych aplikacji.

Jak wygląda dpd śledzenie przesyłki

W momencie składania zamówienia system firmy kurierskiej wysyła do odbiorcy paczki wiadomość. Najczęściej jest to e-mail, czasem sms lub jedno i drugie. W wiadomości znajduje się numer przesyłki, oraz link pod którym możesz śledzić swoją przesyłkę. Jedyne co musisz zrobić to w niego kliknąć. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany na stronę przewoźnika i zobaczysz informacje np. Dpd śledzenie Twojego zamówienia.

W ten sposób możesz obserwować drogę jaką musi pokonać paczka zanim do ciebie dotrze. Widzisz więc np. Że zamówienie jest aktualnie kompletowane, albo że znajduje się w magazynie a potem w kolejnych punktach przeładunkowych. Wreszcie pojawia się status paczka w doręczeniu, co oznacza, że lada moment możesz się spodziewać kuriera w swoim domu. A na koniec pojawia sie informacja – paczka doręczona. Tak wygląda cały proces. Dzięki śledzeniu wiesz mniej więcej kiedy kurier pojawi sie z paczką. W razie problemów i przedłużającej się dostawy możesz szybko sprawdzić na jakim etapie realizacji utkęło twoje zamówienie.

Samo śledzenie jest bardzo proste, wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. To wszystko. Sledzenie przesyłki możesz wykonywać kiedy tylko chcesz i co warto wiedzieć – jest to opcja całkowicie darmowa a więc odbiorca paczki nie ponosi żadych kosztów w związku z możliwością śledzenia swojej przesyłki.