Kategorie
usługi kurierskie

Czy kurier to bezpieczny zawód

W miarę jak coraz popularniejsze stawały się zakupy online wzrosło zapotrzebowanie na osoby, które będą odbierać towar od nadawcy i dostarczać je do odbiorcy. Tak powstał zawód kuriera, krótkim czasie stał się bardzo popularny. Zawód jest jeszcze bardziej na czasie, ze względu na epidemię i wynikające z niej ograniczenia. Ludzie jeszcze więcej zamawiają online więc kurierzy mają więcej pracy. Wiele firm kurierskich cały czas szuka nowych pracowników. Zainteresowanych jest sporo, zwłaszcza, że zawód kurier nie wymaga specjalnego doświadczenia. Wystarczy posiadac prawo jazdy i być dyspozycyjnym. Wiele osób zastanawia sie czy jest to zawód bezpieczny czy nie? Na pewno nie można powiedzieć, że jest to zawód wysokiego ryzyka, jak np. policjant, strażak, żołnierz itp. Z drugiej strony nie jest to też zawód zerowego ryzyka. Największym zagrożeniem czyhającym na kuriera jest niebezpieczeństwo drogowe. Wypadki, kolizje są nieuniknione gdy tak wiele czasu spędza sie za kółkiem. Zwłaszcza w okresie zimowym, gdy ulice są śliskie a warunki atmosferyczne często utrudniają jazdę w znacznym stopniu.

Wrogiem jest też zmęczenie. Kurier ups zaczyna swoją pracę bardzo wcześnie rano i pracuje do samego wieczora. Do tego musi być nieustannie skupiony, ponieważ często jeździ w zupełnie nowe rejony i dotarcie na czas do odbiorcy jest sporym wyzwaniem.

Zagrożeniem może być też kontakt z różnymi ludźmi. Niestety zdarzały się przypadki ataku na kurierów bo np. Paczka dotarła zbyt późno lub została uszkodzona. Niestety kurier nigdy nie wie kto odbierze paczkę i w jakim jest nastroju. Dlatego warto być przygotowanym na różne sytuacje i kontakt z różnymi ludźmi.

Biorąc pod uwagę, że kurierzy tak wiele czasu spędzają w drodze są też narażeni na różnego rodzaju kontrole drogowe. Pośpiech jest wpisany w ich zawód bo każdy kurier ups chce jak najszybciej dostarczyć wszystkie paczki. Często niestety przekracza dozwoloną prędkość, co moze zakończyć się mandatem.

Kurier może być też narażony na różne schorzenia i choroby związane z praca siedzącą. Przez cały czas pracy siedzi w samochodzie, wychodzi tylko po to żeby dostarczyć paczke. Dlatego kurierzy są bardziej narażeni na otyłość, i inne choroby związane z siedzącym trybem pracy. Mimo to wiele osób ceni sobie ten zawód, za niezłe zarobki i stosunkowo bezstresową pracę.