Kategorie
usługi kurierskie

Czy warto robić zakupy online?

W czasie pandemi, gdy możlwiości zrobienia tradycyjnych zakupów zostały znacznie ograniczone wzrosło zainteresowanie zakupami online. Mimo to wiele osób, zwłaszcza starszych wciąz nie może się do nich przekonać. Boją się, że nie poradzą sobie z zakupami przez internet. Tymczasem to bardzo proste, wygodne i pozwala oszczędzić sporo czasu.

Nie musisz wychodzić z domu i online mozesz kupić dosłownie wszystko. Do tego kurier przywiezie ci zakupy wprost do twojego domu. Czy może być bardziej wygodny sposób na zrobienie zakupów? Raczej nie. Oczywiście możesz też pojechac do sklepu – jeśli np. Kupujesz produkty spożywcze i odebrać gotową paczkę na miejscu. Jednak zdecydowanie wygodniejszą i bezpieczniejszą w obecnych czasach opcją jest wybór firmy kurierskiej. Fajne też jest to, że możesz śledzić swoją przesyłkę na każdym etapie jej realizacji. To fajna opcja zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z zamówieniami online i chcą cały czas trzymać rękę na pulsie. Firma dpd śledzenie paczek zaczęła oferować jako jedna z pierwszych na rynku i teraz jest to już właściwie standard, który przejęła również Poczta Polska.

Czy kurier jest bezpieczniejsza opcją niż zakupy w sklepie? Jasne że tak. Idąc do sklepu masz kontakt z mnóstwem ludzi, każdy z nich jest potencjalnym zagrożeniem. Tymczasem zamawiając w internecie, z opcją dostawy kurierem jesteś mega bezpieczny. Pomyślisz ; no tak, ale kurier też ma kontakt wieloma osobami w ciągu dnia, może mnie zarazić. Teoretycznie tak, ale firmy kurierskie mają teraz bardzo restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, a po drugie ty wcale nie musisz mieć kontaktu z kurierem. Dzięki opcji śledzenia paczki wiesz dokładnie kiedy kurier pojawi sie u ciebie, możesz do niego zadzwonić i poprosić by dostarczył paczkę na wskazany adres i np. Zostawił na portierni, na klatce, lub przed domem. Wtedy nawet nie musicie się widzieć. A jeśli obawiasz się, że wirus może przenosić się na paczce – odłóż ja gdzieś, zdezynfekuj lub otwórz za kilka dni. Więcej informacji możesz zneleźć na tej stronie https://www.kuriernet.pl/blog/2020/02/17/dpd-sledzenie-przesylek/.